بایگانی بخش اخبار کتابخانه

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 31 | تعداد کل بازدید های مطالب: 5,330 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
سه شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ -

تبریک روز کتاب و کتاب خوانی و کتابدار

تأثیر عمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت روزافزون آن، انکارناپذیر است و نمی توان توسعه و رشد همه جانبه جامعه را، بدون در نظر گرفتن مطالعه و کتاب مورد بحث و نظر قرار داد. از این جهت، کتاب و کتاب خوانی، از مقوله های قابل توجه فرهنگی است که ترویج آن در جامعه ضروری به نظر می رسد. پیرایش فرهنگ از زاویه های زیان آور و آرایش آن با پاکی و خلوص و گسترش آن در همه سطوح و برای تمام قشرهای جامعه، به تلاش و هم بستگی همگانی نیازمند است که کتاب می تواند در این عرصه و میدان، به خوبی به کار گرفته شود و کارایی خود را به نیکی ظاهر سازد. روز کتاب و کتاب خوانی و کتابدار مبارک

img_yw_news
چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ -

نمایشگاه تازه های کتاب ۱۴۰۱

ضمن گرامی داشت آغاز هفته دولت و بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر به اطلاع می رساند کتابخانه مرکزی دانشگاه در راستای بروزرسانی مجموعه منابع جهت پاسخ به نیاز اطلاعاتی استفاده کنندگان اقدام به تهیه و خرید عناوین تخصصی نموده است و نمایشگاهی  از منابع خریداری شده با ارائه ۶۳۶ عنوان منبع لاتین و فارسی، از مورخ ۵ لغایت ۱۲ شهریورماه در طبقه همکف کتابخانه مرکزی دایر می باشد. بازدید از این نمایشگاه در روزهای کاری ساعت ۸ الی ۱۵ می باشد.  همچنین جهت اطلاع از فهرست منابع میتوانید به فهرست تازه های کتاب بر روی وبسایت کتابخانه مرکزی مراجعه نمایید.  

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ -

نمایشگاه تازه های کتاب

با فرا رسیدن ایام الله مبارک دهه فجر، نمایشگاه تازه های کتاب با ارائه ۳۱۷ عنوان منبع لاتین و فارسی از مورخ ۱۲ لغایت ۲۰ بهمن ماه از ساعت ۸ الی ۱۴  در طبقه همکف کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار می گردد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ -

اعمال جریمه دیرکرد کتاب

قابل توجه اعضای محترم کتابخانه های دانشگاه : به اطلاع می رساند جریمه دیرکرد کتب امانتی از اول بهمن ماه ۱۴۰۰ اعمال خواهد شد لذا نسبت به برگشت کتب خود در تاریخ مقرر دقت لازم را به عمل آورید.

img_yw_news
یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ -

کارگاه آموزشی اخلاق در پژوهش

کارگاه آموزشی اخلاق در پژوهش،  روزهای دوشنبه و سه شنبه مورخ ۶ و ۷ ام دی ماه ۱۴۰۰   ساعت ۸:۳۰ الی ۱۴ ویژه ی اعضای هیئت علمی به صورت حضوری و وبیناری، مدرس جناب آقای دکتر غلامرضا روشندل، برگزار می گردد. ضمنا لینک ورود به کارگاه vc.nkums.ac.ir/pgo  می باشد.    

img_yw_news
یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ -

تجلیل از پرستاران

دکتر منتظری نماینده مردم شریف گرگان و آق قلا در مجلس به همراه مدیر درمان دانشگاه و مدیران مرکز آموزشی درمانی شهید صیاد شیرازی با حضور در بخش های درمانی از پرستاران گرانقدر و در روز پرستار تجلیل به عمل آوردند.

img_yw_news
شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ -

هفته ی کتاب و کتابخوانی و کتابدار

کتاب، همچون خورشید، فضای زندگی را روشن می کند و به همگان نور، شور و گرما می بخشد. کتاب، مثل باران بر سرزمین دل ها می بارد و اندیشه ها و کردارها را رونق، زیبایی و طراوت می دهد. کتاب، نقشی به مانند پرندگان به آدمی دارد که او را برای اوج و بال کشیدن و پرواز آماده می سازد. در پرتو کتاب است که شکوفایی، سرسبزی و بالندگی فرهنگ دینی ما به اوج می رسد. کتاب، والاترین جایگاه را در گستره های فردی و اجتماعی داراست که بر اندیشه ها و دل ها می درخشد و پیوسته بر زندگانی نورافشانی خواهد کرد.به همین مناسبت از ۲۴ آبان ماه الی ۳۰ آبان هفته ی کتاب و کتابخوانی و کتابدار نام گذاری شده است.  

img_yw_news
سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ -

عضویت در کتابخانه های دانشگاه

به اطلاع می رساند با توجه به اینکه ثبت نام اولیه جهت عضویت در کتابخانه های دانشگاه به صورت اینترنتی انجام می پذیرد. ضروریست قبل از ورود به سامانه ثبت نام، فایل اسکن شده عکس خود را تهیه نموده و پس از مطالعه کامل راهنما فرم اطلاعات خواسته شده را تکمیل و درخواست عضویت داده و سپس به صورت حضوری مراجعه نمایید. آدرس نرم افزار جامع کتابخانه ای آذرسا جهت ثبت نام و عضویت Azarsa.gouma.ac.ir شایان ذکر است راهنمای ثبت نام و عضویت بر روی وبسایت کتابخانه مرکزی قسمت راهنماهای نرم افزار وجود دارد.

img_yw_news
سه شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰ -

تقدیر و تشکر مدیر کل سازمان تبلیغات بمناسبت روز پزشک

در ایران روز بیست و سوم اوت، مصادف با اول شهریور ماه که همزمان با زادروز تولد ابوعلی سینا است برای روز پزشک در نظر گرفته شده است. به همین مناسبت مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان با حضور در دفتر ریاست مرکز ضمن عرض خسته نباشید به کادر درمان و پزشکان در مقابله با ویروس منحوس کرونا تقدیر و تشکر بعمل آمد.

img_yw_news
دوشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۰ -

برگزاری کارگاه روش تحقیق مقدماتی

کارگاه روش تحقیق مقدماتی با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری ، توسط دکتر حسام الدین شیرزاد، روز دوشنبه مورخ ۲۵ مرداد ماه ۱۴۰۰ در ساعت ۱۰ الی ۱۲  به صورت وبینار برگزار گردید.

img_yw_news
دوشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۰ -

پایش و بررسی وضعیت کتابخانه های دانشگاه

جلسه بررسی وضعیت کتابخانه های دانشگاه با حضور  جناب آقای دکتر مسعود محمدی، مسئول محترم کتابخانه مرکزی دانشگاه، در روز دوشنبه مورخ ۲۱ / ۴ / ۱۴۰۰ در ساعت ۹ الی ۱۱ برگزار گردید که عملکرد کتابخانه ی بیمارستان شهید صیاد شیرازی در سال ۱۳۹۹ با گردش امانت ۷۹۵ کتاب فارسی و ۳۰ کتاب لاتین گزارش شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۰ -

ایجاد مسیر اختصاصی جهت سهولت در ورود بیماران و آمبولانس های اورژانس

 مسیر اختصاصی جهت سهولت در ورود بیماران و آمبولانس های اورژانس در مر کز آموزشی درمانی شهید صیاد شیرازی مورخ ۲۰ تیر ۱۴۰۰ با همکاری شهرداری گرگان ایجاد گردید که خوشبختانه بسیاری از مشکلات ترافیکی مقابل بیمارستان حل شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۰ -

حضور همدلانه هنرمندان بنام سینما و تلویزیون در مرکز آموزشی درمانی شهید صیاد شیرازی

مراسمی با حضور همدلانه آقایان جهانگیر الماسی، فرهاد قائمیان و خانم انسیه شاه حسینی از هنرمندان مطرح سینما و تلویزیون کشور مورخ ۶ تیر ۱۴۰۰، در مرکز آموزشی درمانی شهید صیاد شیرازی جهت تقدیر از کادر درمان برگزار گردید.

img_yw_news
یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ -

برگزاری کارگاه تخصصی "جستجوی پیشرفته در بانک های اطلاعاتی" کارگاه تخصصی "جستجوی پیشرفته در بانک های اطلاعاتی "

کارگاه  تخصصی "جستجوی پیشرفته در بانک های اطلاعاتی " با امتیاز پودمانی ویژه کتابداران  و کارشناسان پژوهشی در روزهای دوشنبه و سه شنبه  مورخ ۱۰ و۱۱ خرداد ۱۴۰۰  راس ساعت ۹:۳۰  با تدریس دکتر مسعود محمدی  به صورت مجازی برگزار گردید.

img_yw_news
یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ -

دسترسی مجدد به سامانه مشابهت یاب

به اطلاع اساتید و پژوهشگران دانشگاه می رساند با پیگیری مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دسترسی اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به سامانه مشابهت یاب در آدرس https://ppc.research.ac.ir  جهت بررسی سرقت علمی مقالات انگلیسی فراهم شده است.  سامانه مشابهت یاب یکی از مجموعه سامانه های "نوپا" است که امکان بررسی و شناسایی سرقت علمی (Plagiarism) در مقالات و متون انگلیس را فراهم می آورد و به صورت رایگان در اختیار اعضای هیأت علمی قرار گرفته است. ورود به سامانه از طریق کدملی به عنوان شناسه و رمز عبور است. لازم به ذکر است رمز عبور ورود به این سامانه همان رمز عبور ورود به سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی است.

img_yw_news
یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ -

شاخص جدید Journal Citation Indicator

شرکت کلاریویت شاخص جدیدی ارائه داده به نام JCI یا journal citation indicator که میزان استنادات و مقالات نرمال شده مجلات را نشان می‌دهد. این شاخص برای همه نمایه‌نامه‌های هسته WoS ارائه می‌شود و ربطی به ایمپکت فاکتور یا JIF ندارد. تاکید می‌شود ایمپکت فاکتور شاخصی است که تا به امروز تنها برای مجلات ایندکس شده در دو نمایه نامه ‏science citation index expanded و‏social science citation index ارائه می‌شود. شرکت کلاریویت هم اکنون نسخه جدید JCR در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرده است. داده‌های این گزارش و به روزرسانی آن حاوی داده‌های استنادی سال ۲۰۲۰ است.  در این نسخه جدید، داده‌های مربوط به شاخص جدید JCI نیز معرفی شده است. این شاخص با نرمال‌سازی نرخ متنوع انتشار و استناد در رشته‌های مختلف، یک شاخص واحد در سطح ژورنال ارائه می‌دهد که می‌تواند به راحتی در بین رشته‌های گوناگون تفسیر و مقایسه شود. این شاخص جدید برای کلیه مجلات موجود در مجموعه هسته WoS از جمله آن‌هایی که فاقد شاخص ضریب تأثیر ژورنال یا JIF  هستند، محاسبه می‌شود که در ژوئن ۲۰۲۱  در نسخه جدید JCR منتشر خواهد شد. شاخص جدید معرفی شده این نیاز را برای ارزیابی ژورنال برآورده می‌کند، که با ارائه یک عدد نهایی، ویژگی‌های خاص رشته‌های مختلف و انتشارات آن‌ها را در بر می‌گیرد. اگرچه محاسبات موجود در شاخص جدید پیچیده است و به قدرت محاسباتی قابل توجهی نیاز دارد، اما نتیجه نهایی این شاخص و کاربرد آن ساده است. شاخص مذکور یک مقدار واحد است که تفسیر و مقایسه آن را  آسان می‌کند، مکمل شاخص‌های فعلی در سطح ژورنال است و از استفاده درست و مسئولانه از شاخص‌های علم‌سنجی حمایت می‌کند. در حقیقت، این شاخص جدید یک معیار نرمال شده در سطح رشته از تأثیر استنادی را ارائه می‌کند که مقدار یک به این معنی است که در مجله ، مقالات منتشر شده تعدادی استناد برابر با میانگین تعداد استنادها را در آن گروه موضوعی دریافت کرده‌اند. اطلاعات بیشتر در  لینک زیر:  https://clarivate.com/webofsciencegroup/article/introducing-the-journal-citation-indicator-a-new-field-normalized-measurement-of- journal-citation-impact

img_yw_news
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ -

در راستای تامین اطلاعات در زمینه coronavirus، پایگاه اطلاعاتی Elsevier مرکز اطلاعاتی رایگان ایجاد کرد

به اطلاع می رساند: Elsevier، به عنوان یک سیستم بین المللی در زمینه تجزیه و تحلیل اطلاعات، برای بهره مندی متخصصان مراقبت های بهداشتی، محققان پزشکی و عموم مردم، یک مرکز اطلاعاتی Novel Coronavirus را با اطلاعات رایگان به زبان انگلیسی ایجاد کرده است. این مرکز، مطالب مرتبط را از مجلات علوم پزشکی، کتاب ها، متخصصان بالینی و راه حل های اطلاعاتی Elsevier، به همراه منابع سایر ارائه دهندگان اطلاعات و سازمان های مهم بهداشت جمع آوری می کند. همچنین اطلاعاتی که بطور معمول توسط پزشکان و پرستاران استفاده می شود، به علاوه منابعی که به طور خاص برای بیماران و خانواده های آنها طراحی شده است، در دسترس است. تیم Elsevier در چین در حال تهیه یک مرکز اطلاعات مشابه برای وب سایت محلی خود است. این مرکز از ۲۷ ژانویه شروع به فعالیت کرده و توسط گروهی از پزشکان و متخصصان دیگر در Elsevier با جدیدترین اطلاعات تحقیقاتی و مبتنی بر شواهد موجود، بطور مداوم به روز می شود. این سایت همچنین به منابع معتبر دیگر، از جمله مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) و WHO پیوند دارد و همچنین سایت هایی برای سازمان های بهداشتی در کشورهای دیگر مبتلا نیز لیست شده است.   

img_yw_news
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ -

دسترسی کاربران ایران به نسخه جدید بانک اطلاعاتی PubMed

به اطلاع می‌رساند پیگیری‌های مداوم و مکرر مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت متبوع  برای رفع محدودیت دسترسی کاربران ایران به نسخه جدید بانک اطلاعاتی PubMed که برروی سرورهای شرکت Google میزبانی‌ شده است به نتیجه رسید و اکنون تمامی کاربران کشور می‌توانند بدون هرگونه مشکلی به نسخه جدید PubMed از طریق آدرس  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov دسترسی مستقیم پیدا کنند.  

img_yw_news
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ -

بازگشایی سالن مطالعه و مخزن کتابخانه بیمارستان شهید صیاد شیرازی

به اطلاع می رساند سالن مطالعه و مخزن کتابخانه شهید صیاد شیرازی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و نیز فاصله گذاری اجتماعی(در نحوه ی چینش صندلی ها) در تاریخ ۱۵ / ۰۲ / ۱۳۹۹ بازگشایی گردید.

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ -

قرنطینه شدن بیمارستان صیاد شیرازی و اختصاص آن به بیماران کرونایی

به اطلاع می رساند بیمارستان صیاد شیرازی گرگان بطور کامل برای درمان بیماران تنفسی و مشکوک به کرونای این استان قرنطینه شد و دیگر بخش‌های آن به طور موقت به مراکز درمانی دیگر انتقال یافت. بر اساس اعلام مدیر ارتباط با رسانه‌های دانشگاه علوم پزشکی، درمان و بهداشت گلستان، بخش زنان و زایمان، زایشگاه و ان‌آی‌سی‌یو این بیمارستان به بیمارستان حکیم جرجانی، بخش قلب و جراحی به بیمارستان پنج آذر، بخش تالاسمی، آنکولوژی و اطفال به بیمارستان ارتش و بخش نوزادان به طور موقت به بیمارستان طالقانی منتقل شد.  

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ -

به تعویق افتادن زمان برگزاری نمایشگاه کتاب در سال 99

به اطلاع می رساند به علت شیوع ویروس کرونا، برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب در سال 99 به بعد از ماه مبارک رمضان موکول گردید؛ لذا خواهشمند است اساتید بالینی بیمارستان ، فرم های تقاضا مربوط به کتب گروه خود را تا اطلاع ثانوی نزد خود نگهداری نمایند.

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ -

برگزاری کارگاه های سه ماهه چهارم 98

 به اطلاع می رساند کارگاه هایی در سه ماهه چهارم سال98 در روزهای تعیین شده از ساعت 11 الی 13 برگزار گردید که به شرح ذیل می باشد:   . 11398/12/04 و1398/12/05   اعضای محترم هیئت علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کتابداران    2. 2/10/98 متخصصین و فوق تخصص های بالینی 3. 8/10/98  متخصصین و فوق تخصص های بالینی 4. 29 / 10 / 98  متخصصین و فوق تخصص های بالینی 5. 13 / 11 / 98   متخصصین و فوق تخصص های بالینی 6. 20 / 11 / 98  متخصصین و فوق تخصص های بالینی   

img_yw_news
یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ -

پایش کتابخانه بیمارستان

بازدید و پایش از کتابخانه مرکز توسط خانم دکتر تفنگی چی ها متخصص داخلی و عضو هیات علمی در تاریخ 2 و 3 آذر 1398 بعمل آمد .

img_yw_news
چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ -

افزایش فضای مطالعه

به منظور رفاه حال مراجعین گرامی( فرزندان محترم اعضای هیات علمی- پرسنل محترم-دانشجویان دندانپزشکی و...) کلاس شماره دو جنب سالن مطالعه کتابخانه در شیفت کاری عصر باز می باشد.

img_yw_news
چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ -

بزرگداشت هفته کتاب و کتابدار

مراسم بزرگداشت هفته کتاب و کتابدار با حضور معاون محترم تحقیقات و فناوری دکتر هنرور و معاون محترم دانشجویی دکتر صادقی و مدیر اطلاع رسانی پزشکی دکتر محمدی و آقای دکتر بهنام پور در تاریخ 4 آذرماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده پزشکی برگزار گردید که در آن مراسم از کتابخوانان برتر و کتابداران برتر دانشگاه علوم پزشکی تقدیر به عمل آمد.

صفحه 1 از 2    
اولین
قبلی
1
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کتابخانه بیمارستان صیاد می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | sayyadlib

Designed & Developed by : Yektaweb